Mesoni me shume rreth kompanise Infiniti Office

Historia Jonë

Kush Jemi?

Miq, për mua është një kënaqësi t’ju prezantoj historinë e një kompanie që është rritur me aq mund, vetëm me punën e një stafi fantastik përmes vitesh.

 

Edhe pse sot është kompania më e madhe e shitjeve të kancelarisë në Shqipëri, dy dekada më parë ishte vetëm një ide.

 

Çfarë Na Diferencon Ne Nga Të Tjerët?

 

Ne dhurojmë perqindje të fitimeve të kompanisë për fëmijët në nevojë sidomos ata jetimë, që jeta i ka mohuar gjënë më të shenjtë, familjen.

Ndaj dhe kujdesemi që ta transmetojmë këtë mesazh duke na bërë të kujdesshëm që çdo klient të jetë i kënaqur dhe të kontribojë përmes blerjeve edhe për njerëz që kanë nevojë për kujdes.

Jemi shume Pro-familjes dhe nxisim edhe stafin tone te kene kohe sa me cilesore me te dashurit duke i mbeshtetur ne menyre te vazhdueshme.

Jemi kompania e pare ne Shqiperi ku nje pjese e stafit jane Aksionere te Kompanise. Kemi staf prej me shume se 20 vitesh gje qe tregon qendrueshmerine dhe nje vizion te perbashket.

Jemi shpallur si nder top 10 Bizneset me te mira te 2021 (nga Business Magazine).

Themeluesi jone eshte shpallur nder 50 Shqiptaret me te rendesishem te vitit 2022.

Jemi shpallur nder top 20 bizneset me te mira ne 2023 dhe te paret per sektorin e kancelarise. 

Tashme jemi me investime ne Real ESTATE, si dhe jemi aksionerë ne kompanite:

SMARTVEST – Venture Capital Investing,

SHOPPING TV. AL  – E-Commerce dhe MarketPlace

INFINITI PROMOTION – Kompani Promocionale

BLUE OFFICE – Mbi 30 Filiale te vogla kancelarisht ne Peshkopi, Burrel, Lezhe, Fushe-Arrez, Puke, Tirane, Kamez, Durres, Elbasan, Perrenjas, Librazhd, Drenovice, Peqin,

TREND OFFICE – Nje Super Trendy Stationary Store  etj.

IDE – Kompani per produktet kreative.

 

Partnerët Tanë

Ne punojmë me partnerët më të mirë

Themeluesi

Pedagog dhe Doktor Shkencash në Komunikim Politik, Strategji Marketingu dhe PR.
Ai botoi në Amsterdam, në anglisht, librin e tij "POLITIKAT E KOMUNIKIMIT", i komentuar pozitivisht nga profesorë të dalluar nga Universiteti i Floridës, Leeds, Rutgers, Amsterdam, LSE etj.

Autor i Librit: Make Your Kids Rich - Beni Femijet e Pasur - Mesime te biznesit qe nuk mesohen ne shkolle.
Specialitete: PR, Komunikim, Strategji e Fushatës, Gazetari
signature
Founder - C E O

Momente Historike

Historia e kompanisë ndër vite
Themeluar në vitin 1999
Historia e kancelarive INFINITI filloi me një dyqan të vogël në Shkoder por pa emer specifik. Ishte nje miks mes kancelarise, shitjes se kompjuterave dhe videotekes.
2003
4 vite me vone u hap dyqani i dyte i kancelarise dhe i pari qe mbante emrin INFINITI ne periferi të Tiranës në Selitë (tek ura e Nesherakut). Që në momentet e para, pavarësisht se me një buxhet vetëm 3000 Euro, u konceptua krijimi i një rrjeti dyqanesh që ofronin të njëjtat standarte shërbimi dhe produktesh në gjithë Shqiperinë. Ndaj dhe u vendos edhe emri INFINITI pra nje rrjet dyqanesh që do hapeshin në mënyrë të vazhdueshme.
2004
Vetem 6 muaj me vone hapet filiali i dytë pranë Sheshit “Willson”, Tiranë aty ku konkurenca ishte më e madhe duke e shnderruar që në këtë moment në një lojtar kryesor të furnizimit të zyrave dhe kompanive kryesore me kancelari. Vitet e para ishin mjaft të vështira dhe iu deshën 5 vite të konsolidohej në një rekord shitjesh.
2009
Hapet fabrika e prodhimit të produkteve të kancelarisë. Fillon prodhimi i dy modeleve të stilolapsave, USB, byzylykë silikoni.
2010
Infiniti Office shtrihet edhe tek Komuna e Parisit.
2012
Krijohen dyqane të reja në Xhamllik dhe Ali Dem.
2013
Hapet filiali i Laprakës.
2014
Hapet filiali i Kombinatit dhe Kristal Center.
2016
E gjithë kompania kalon në drejtimin dhe pronësinë e njërit prej themeluesve dhe merr një zhvillim të madh me standarte të reja. Kompania fillon misionin që 10% të fitimeve ti kalojnë fëmijëve në nevojë duke e bërë këtë traditë të përvitshme.
2017
Dyqanet ndryshojnë imazh dhe shtohet edhe një pikë tek Myslym Shyri.
2018
Kompania kryen rekodin historik të shitjeve dhe të zhvillimit ku dhe krjon SHOWROOMIN më të madh në Shqipëri të kancelarisë me mbi 1300 m2 në Tiranë dhe 3000 m2 në Bushat.
Shitjet me shumicë dhe ato të zyrave 6 – fishohen.
Hapet faqja më e madhe për produktet e kancelarisë dhe sipas GOOGLE faqja më e klikuar në të gjitha trojet shqiptare në sektorin e kancelarisë. INFINITIOFFICE.AL bëhet faqja e parë kur klientët kanë mijëra produkte me foto – çmime pakice – zyrat përmes kodit marrin çmimin e zyrës dhe rishitësit dhe franchaiset marrin çmimin e shumicës.
INFINITI OFFICE krijon partneritetin me të gjithë kompanitë më të mëdha televizive dhe është prezente në TOP ALBANIA RADIO, TV KLAN, ABC NEWS, Top Media, VIZION PLUS, NEWS 24, REPORT TV, Fax News, Shijak Tv etj.
Kompania lidh marrëveshje bashkëpunimi me distributorët e KEYROAD.DE, STABILO, CITIZEN, Anpoll, Nova Color, Platinet, Spree, Elisa, Lisciani, Trefl etj.
Hapet Franchaisi i pare në Shkodër.
2019
Hapet Franchaise në Korçë, Elbasan. Berat, Lushnje, Tropoje
2020
Hapet Franchaise tek Fresku, Yzberisht Tirane, Vlore, Fier, Peshkopi, Sarande, Durres 1, Shkoder 2,
2021
Hapet Franchise Permet, Durres, Kavaje, Shkoder 3, Korce 2,
2022
Hapet dyqan i kompanise tek Treni, ne Bilisht, Shijak.
Hapet filiali i INFINITI SERBI – ne qyetin shqiptar te Bujanocit dhe behemi kompania e pare qe fillon shtrirjen ne cdo qytet te Ballkanit Perendimor. Ne Serbi pritet te hapen 45 filiale deri ne 2025 . Vijon shtrirja me filiale tek 21 Dhjetori, Porcelani.
INFINITI behet Distributori zyrtar per Ballkanin edhe per cantat SEVEN, cantat MITAMA, Produktet Gjermane Monolith, Media Range, Toi Toi, Sunman, etj.
2023
Hapet filiali i Pukes, dhe ne Tirane tek Fresku dhe Fusha e Aviacionit
Si brand shqiptar, qellimi eshte qe brenda 2027 te jete ne Top 5 Rrjetet me te Medha te Kancelarive ne Europe.
2024
2024 filloi duke marre cmimin per Kancelarine me te mire te vitit dhe nder top 20 Bizneset me te mira ne Shqiperi. Ne Janar 2024 hapet filiali tek 21 Dhjetor dhe ne Shkurt 24 - trefishohet siperfaqja e filialit tek Ali Demi. Ne 2024 po kerkojme nje partner solid per filialet e Kosoves, te Malit te Zi dhe Maqedonise por gjithashtu dhe ne shtete te tjera.

Lidershipi Ekzekutiv

Këtu është Ekipi në krye të Bordit Drejtues

Dr. Rrezart Lahi
Founder & CEO
Najada Ikonomi
Shareholder & C.O.O
Irma I.
Shareholder - Customer Service
Joinda. H.
Shareholder - Finance Officer

Anëtarët e Bordit

Jemi me fat që mbështetemi nga disa prej investitorëve më të mirë në Shqipëri

Union Bank
Financial Institution
Fam-Lahi
Commercial Investments
SmartVest
Investment Capital
Kreu Shop Shporta Llogaria
Mbrapsht
WhatsApp
Live Chat
Main Menu
Shporta e blerjeve(0)

Nuk ka produkte në shportë. Nuk ka produkte në shportë.